Yaşam alanlarının daha parlak olduğunu akılda tutarak yatak odasında daha yumuşak bir aydınlatma kullanmak tercih edilebilmektedir.

Yaşam alanınızda, loş ışıklandırma için lamba tonlarını ve farklı kullanımlar için bol miktarda ışıklandırılmış avize kullanabilirsiniz. Yemeklerinizi hazırlamış olduğunuz mutfakta bölümünde daha fazladan ışık kullanabilir ve yemek yemiş olduğunuz alanınız için daha romantik bir aydınlatmaları kullanma tercihini benimseyebilirsiniz. Aydınlatma elemanlarının temel kısmında yatan özelliği, sizi rahatsız etmemesi olmalıdır. Örneğin, ışığın karşısında oturuyorsanız lamba karşıdan tam size bakıyor ise yanlış bir ışıklandırma veya yanlış yerleştirme yaptığınızı kabullenmeniz gerekebilir.

İyi aydınlatma ile kabin şık bir atmosfer yaratabilir hatta bir odak noktası oluşturabilir. Tasarımcıların sınırsız yaratıcılığıyla bugün birçok alternatif vardır. Aydınlatma armatürlerini seçerken, eşyalarınızı ve duvarları da eşleştirmeye dikkat etmek gerekmektedir. Yanlış bir aydınlatma ile mobilyalarınızın ve duvarlarınızın etkisini azaltabilirsiniz.

Sıkıcı Olan Duvarlarla Vedalaşmak

Duvar dekorasyon fikirleri ile sıkıcı duvarlara veda edebilirsiniz. Yaşam alanınızın boş duvarlarını eğlenceli, şık ve zarif görünmek için birkaç basit ama akıllı çözümler sayesinde değiştirmek oldukça kolay olmaktadır. Duvar dekorasyon fikirleri sıradan yaşam alanlarını harika yerlere dönüştürür. Dahası, duvarı düşük bütçe ile ve kolayca süslemek mümkündür. Kanepeyi veya televizyonu yerleştirdiğiniz duvarı birkaç iyi fikirle değiştirmek basit bir hal almaktadır. Çıplak duvarların sıkıcı etkisinden kurtulmak çok basittir. Bunun için yapmanız gereken şey öncelikle harekete geçireceğiniz ve aklınızda önceden belirlediğiniz planlarınızı hayata geçirmek olacaktır.

Yaşam olduğunuz alan içerisinde sıcak ve oldukça zarif bir iz meydana getirmek için çerçeveleri kullanmak fazlasıyla doğru bir seçim olmaktadır. Çerçeveleri, duvarınız için kullanacağınız farklı tasarım fikirleri ile birleştirmek de mümkündür. Duvarınıza kalabalık bir görünüm vermek istemiyorsanız, boş çerçevelerle şık ve şık bir alan yaratabilirsiniz. Farklı şekillerle boş çerçeveler tasarlayarak değişik bir duvar dekorasyonu elde edebilirsiniz. Duvarlarınıza daha eğlenceli bir etki getirmek gibi düşünceniz var ise çıkartma veya şablon kullanabilirsiniz. Kendiliğinden yapışkanlı olan seçeneklerle, birlikte yaşayabileceğiniz ürünlerle kolayca bir birliktelik meydana getirmeniz mümkün olmaktadır. Yapmış olduğunuz tercihler sayesinde sıkıcı duvarlardan kurtulup, uygun renklerde seçtiğiniz çıkartmaları duvarlarınıza yapıştırarak daha yeni ve muhteşem bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Evdeki Alanlardan Tasarruf Etme Yöntemleri

Merdivenlerin yan kısımlarına raflar yaparak eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Merdiven altlarında bulunan boşluklara dinlenme yerleri yapabilirsiniz. Küçük odalarınıza küçük dolap ve raflar koyarak daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Banyodaki dolapların kapaklarına eşyalar koyarak fazla eşya derdinden kurtulabilirsiniz.